15. 4. Anastázie

Zítra: Irena

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > co platí pro občany od 17.5.2021

co platí pro občany od 17.5.2021CO PLATÍ PRO OBČANY OD 17. KVĚTNA:

Povinnost nosit ve venkovních prostorách chirurgickou roušku nebo respirátor platí jen při setkání dvou a více osob vzdálených od sebe méně než dva metry. Není nutné pro členy jedné rodiny. Shlukování většího počtu osob než dvou je zakázáno.

·  Ochrana dýchacích cest je povinná i na pracovišti. Výjimku mají jen lidé, kteří jsou v místnosti sami.

·  Na místech, kde je větší koncentrace lidí, je povinný respirátor.
Platí to například v prodejnách, provozovnách a v dopravě
(včetně zastávek).

·  Stravovací provozy mohou prodávat občerstvení přes výdejní okénka nebo v zahrádkách (od 6. do 22. hodiny). Podmínka: očkování nebo nemoc nebo test.

·  Jsou umožněny kulturní akce do 700 osob (očkování nebo nemoc nebo test).

·  Jsou povoleny návštěvy v nemocnicích a sociálních zařízeních.

·  Je otevřen I. a II. stupeň základních škol a Mateřské školky. Dále pak poslední ročníky středních a vysokých škol a nižší stupně gymnázií.

·  Jsou otevřené knihovny. Dále  botanické a zoologické zahrady (venkovní prostory) do poloviční kapacity.  Také galerie, muzea a památky (bez skupin).

·  Otevřené jsou všechny prodejny maloobchodu, zámečnictví, farmářské trhy, prádelny a čistírny. Obnovený provoz mají také opravny obuvi, hodinářství, autobazary, autosalony, fotografické služby, střelnice, solária, hodinářství, zlatnictví, truhlářství či služby péče o dítě do tří let věku v denním režimu.

Své pobočky mohou mít otevřené také cestovní kanceláře a cestovní agentury. Otevřená jsou kopírovací centra, zastavárny i opravny hudebních nástrojů. Dále pak fitcentra. Rozjet se mohou  lanovky a vleky.

·  Je umožněno konání veletrhů a výstav.

·  Na svatbách a pohřbech může být až 30 osob.

·  Jsou otevřená kadeřnictví, holičství, pedikúry, manikúry, kosmetiky, masážní a regenerační salóny. Také zařízení lázeňské léčebně - rehabilitační péče a  zařízení s péčí o zvířata.

Zkusme spolu zlomit

ten protivný covid !

www.covid.gov.cz