23. 4. Vojtěch

Úvod > Obec > Zpravodaje > Dotační balíček

Dotační balíček

Vážení občané,

Všichni prožíváme nelehké chvíle. Snažíme se přijímat opatření na ochranu nás samotných i našich blízkých. Jsme si vědomi toho, že někteří z nás jsou ohroženi vzhledem ke svému zdravotnímu stavu víc, než jiní. Jsou to ti, kteří trpí poruchami imunitního systému, onkologickým onemocněním, kardiovaskulárním onemocněním, musí na dialýzu a podobně, ale také ti, kteří pečují o někoho doma a mohli by ho ohrozit.

Právě pro tyto lidi připravil Jihočeský kraj spolu se starosty obcí balíček, kterému říkáme KPZ. Ta zkratka znamená krajská pomoc zranitelným. Balíček je určen právě ohroženým lidem a obsahuje 2 respirátory třídy FFP2, 10 chirurgických ústenek a látkové ústenky. Tyto ochranné prostředky vám pomohou ochránit se na cestě k lékaři či jinam.

Detaily k vyzvednutí balíčku

Rady a doporučení; karanténa, izolace a další

Telefonní linka psychosociální pomoci+420 702 011 237

Evidence dobrovolníků výzva Jihočeského kraje COVID 19 – ke stažení